Wróć do wszystkich wpisów

Warsztaty pt. MOZAIKA OD ANTYKU DO GAUDIEGO

W naszej galerii odbyły się warsztaty pt. MOZAIKA OD ANTYKU DO GAUDIEGO. Wydarzenie związane było z odbywającą się obecnie wystawą twórczości artystki Marzeny Sroczyńskiej-Gudajczyk, która na co dzień zajmuje się edukacją w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli. W warsztatach brała udział młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury przy Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu, edukowana plastycznie przez panią Zdzisławę Budkę.

W pierwszej części zajęć odbyła się prelekcja pt. MOZAIKA OD ANTYKU DO GAUDIEGO, opisująca historię powstawania rodzaju sztuki jaką jest mozaika.

Po zwiedzeniu wystawy pt. ” Walka sztuki z pandemią i inne kompozycje” stworzonej przez Marzenę Sroczyńską- Gudajczyk rozpoczęły się zajęcia praktyczne. Uczestnicy mieli zadanie namalowania farbami akrylowymi przygotowanych podłoży w stylu techniki mozaiki. 

Młodzież biorąca udział w zajęciach wykonała perfekcyjne prace. Na naszych oczach powstał obraz składający się z wielu elementów, a równocześnie bardzo spójny i pasujący do obecnej wystawy, który będzie jednym z jej elementów. 

Praca już prawie ukończona.

Efekty warsztatów i wystawę Marzeny Sroczyńskiej-Gudajczyk  można oglądać do 25 lutego 2022 r. oraz na finisażu w tym dniu o godzinie 18.00. Wstęp wolny. Zapraszamy.

BWA w Sieradzu © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka Prywatnosci / Deklaracja Dostępności

Skip to content