Wróć do wszystkich wpisów

Projekt „Odnajdź siebie między słowami”

Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zostało partnerem w projekcie „Odnajdź siebie między słowami” realizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Sieradzu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2023. dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu edukacyjno-animacyjnego organizatorzy planują wiele działań, które mają pomóc odbiorcom odnaleźć się we współczesnym świecie, przekonać się jak język ojczysty łączy pokolenia, integruje i rozwija. Naszym zadaniem będzie pomoc przy organizacji konkursu plastyczno – literackiego. Ponadto zorganizowane zostaną warsztaty z logopedą, dziennikarzem, psychologiem i teatrologiem, spotkanie z aktorem / lektorem audiobooków, z językoznawcą, pisarzem oraz konkursy: recytatorski i plastyczno-literacki. Ponadto odbędzie się turniej gier planszowych literacko – językowych oraz questy on-line. Poprzez projekt oparty na interakcji i współdziałaniu chcemy pomóc, zwłaszcza młodym, „znaleźć siebie” dając do ręki narzędzie – słowo. Od nich zależy, jak zostanie wykorzystane.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu sieradzkiego do uczestnictwa wraz z nami w tym projekcie.
Partnerem medialnym projektu jest Rozgłośnia Regionalna „Nasze Radio 104,7 FM”.
Pozostali partnerzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Sieradzu, Redakcja Dziennika Łódzkiego i tygodnika nad Wartą Sieradz, Sieradzki Klub Gier Planszowych ALEA, Koło Terenowe nr 19 Polskiego Związku Niewidomych w Sieradzu.

BWA w Sieradzu © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka Prywatnosci / Deklaracja Dostępności

Skip to content