Wróć do wszystkich wpisów

16 marca 2023 r. w ramach współpracy z PLSP w Zduńskiej Woli otworzyliśmy wystawę prac uczennicy liceum, Liliany Słaby.

Lilianna Słaby uczęszcza do drugiej klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli. Na wystawie pt. „Rysunek i Malarstwo” w „Galerii Na Piętrze” Biura Wystaw Artystycznych w Sieradzu, w dniach 16 – 30 marca 2023 r. zaprezentowane zostaną prace powstałe w ostatnich trzech latach, zrealizowane z wykorzystaniem różnorodnych technik rysunkowych i malarskich. Młoda artystka kształci się pod kierunkiem nauczycielki, Marzeny Sroczyńskiej-Gudajczyk. Prezentujemy kilkanaście zdjęć z otwarcia wystawy.

„Prace Lilianny wynikają z obserwacji natury. Jest to: studium martwej natury, postaci, szkic. Ważną a zarazem odkrywczą drogę dla autorki wyznaczają poszukiwania, będące odzwierciedleniem jej bogatej wyobraźni, gdzie obraz rzeczywistości spotyka się i przenika z obrazem metafory. Zapis ilustracyjny różnorodnych skojarzeń z odpowiednio dobranymi środkami artystycznymi stanowią oryginalną wartość i świadczą o dużym potencjale artystycznym Lilianny”.

Tak autorka mówi o swojej drodze artystycznej: „Inspirację dla mnie stanowią głównie emocje, schematy zachowań, wewnętrzne rany, czyli to, co ukryte gdzieś głęboko w każdym z nas, to, co niedostrzegalne gołym okiem. Gdy tworzę, daję upust wszelkim emocjom. Nie stawiam sobie ograniczeń formalnych i działam intuicyjnie.
Tworzenie towarzyszy mi od dziecka. Sztuka jest nieodłącznym elementem mojego życia. Bez wątpienia to droga, którą pragnę podążać. Nie zamierzam ograniczać się jednak tylko do rysunku i malarstwa. Jestem otwarta na poznawanie innych form wyrazu artystycznego. Uważam, że każdy środek przekazu i wyrazu ma znaczenie”.

Prace autorki prezentowane były m.in. na wystawach:
– pokonkursowa wystawa II Międzynarodowego Biennale „Pamiętajcie o Ogrodach” w Płocku, Płocka Galeria Sztuki (2022),
– wystawa zbiorowa prac uczniów i absolwentów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. K. Kobro w Zduńskiej Woli pt. „Kreską i Plamą”, Miejski Dom Kultury „Ratusz” w Zduńskiej Woli (2022/23),
– wystawa zbiorowa prac uczniów z pracowni ceramiki PLSP w Zduńskiej Woli, „Galeria Na Piętrze” Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu (2023).

BWA w Sieradzu © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka Prywatnosci / Deklaracja Dostępności

Skip to content