Wróć do wszystkich wpisów

14 maja 2022 roku w BWA odbyła się Noc Muzeów. Przedstawiamy fotorelację.

Coroczna Noc Muzeów jest dla nas źródłem dużej satysfakcji. Odwiedziło nasze wystawy blisko dwa tysiące zwiedzających. Oprócz możliwości obejrzenia czasowych ekspozycji pokazywanych w ramach naszej codziennej działalności zorganizowaliśmy na dziedzińcu BWA wraz z Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli spektakularny wypał ceramiki metodą RAKU.
Wszystkim zwiedzającym bardzo dziękujemy.

Głównym prowadzącym pokaz wypalania ceramiki był Zbigniew Gąsiorowski na codzień zajmujący się edukacją w dziedzinie ceramiki w PLSP. W pokazie brały też udział Beata Szczepaniak ucząca ceramiki artystycznej w liceum oraz Izabela Domańska prowadząca warsztaty ceramiczne w BWA w Sieradzu.

Swoją obecnością zaszczycili nas dyrektor PLSP w Zduńskiej Woli, Witek Rajczak oraz wicedyrektorka szkoły Agnieszka Donder.

Ogromnym zainteresowaniem na dziedzińcu cieszył się kącik w którym można było wykazać się zdolnościami plastycznymi, malując na sztalugach przygotowaną przez nas martwą naturę. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem malowali techniką pastelową do późnych godzin wieczornych. 

BWA w Sieradzu © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka Prywatnosci / Deklaracja Dostępności

Skip to content