Wróć do wszystkich wystaw

Wystawa prac Andrzeja Puzona pt. REMISJA 10 czerwca – 29 lipca 2022 r.

10 cze 2022 - 29 lip 2022

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy Andrzeja Puzona pt. REMISJA, która trwać będzie do 29 lipca 2022 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 9 – 16.

Jest absolwentem wrocławskiej uczelni o kierunku rzeźba, dodatkowa specjalizacja to ceramika.
Po skończeniu studiów podjął pracę w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli, ucząc metaloplastyki. Kilka lat później otworzył pracownię rzeźbiarską w której wykonywał dzieła wyłącznie w metalu, współpracując z przedsiębiorstwem „Sztuka Polska” i Pracownią Sztuk Plastycznych w Łodzi.
Projektował i wykonywał głównie płaskorzeźby, tablice pamiątkowe i elementy małej architektury. Później zaczął projektować wzory użytkowe dla firm.

Artysta mówi:
W roku 2000 zafascynowałem się geometrią. Prowadziłem przez wiele lat prace paranaukowe studiując topologię, metrologię, tworząc wzory konstrukcyjne miar antropologicznych, które były mi pomocne do tworzenia kanonu człowieka jako Mężczyzny i Kobiety. Konstrukcję kanonu ukończyłem w 2018 roku.

Rozeta II

Praca naukowa, którą prowadziłem, sprawiła, że zapomniałem o duszy obrazu. Że obraz nie tworzy się głową, ale również, a może przede wszystkim, sercem. Obraz musi wzruszać i poruszać ludzkie serca, a nie tylko pouczać i nakazywać. Takie jest główne zadanie sztuki.

Poszukując prawdy zacząłem studiować Biblię, w której odkryłem wiele ponadczasowych wartości. Zacząłem tworzyć obrazy z połączenia geometrii i teologii. Geometria i duchowość to dwa byty niematerialne, dzięki którym można zrozumieć sens życia.                                                   Andrzej Puzon

                  Znak Jonasza

W opisie wystawy wykorzystano treść artykułu w Gwieździe Polarnej dot. wystawy twórczości Marii i Andrzeja Puzonów w Galerii Sztuki im. Waltera Skulskiego Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark w stanie New Jersey. Otwórz artykuł.

Dołącz
  • Data: 10 cze 2022 - 29 lip 2022
  • Lokalizacja:Sieradz
  • Artysta:Andrzej Puzon
  • Czas trwania:38 dni

BWA w Sieradzu © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka Prywatnosci / Deklaracja Dostępności

Skip to content