Wróć do wszystkich wystaw

Wystawa malarstwa Natalii Wegner pt. Inne strony 7 czerwca – 7 lipca 2023 r.

07 cze 2023 - 07 lip 2023

Natalia Wegner
Urodzona w 1974 roku w Poznaniu. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom obroniła w Pracowni Linorytu prof. Zbigniewa Lutomskiego. Po studiach, w latach 1999-2004, pracowała w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis jako asystentka prof. Andrzeja Macieja Łubowskiego. Od 2003 r. pracuje w macierzystej uczelni, obecnie Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, gdzie pełniła funkcję asystentki prof. Ireneusza Domagały.
W 2011 uzyskała stopień doktora sztuki, a w 2020 roku stopień doktora habilitowanego. Od 2021 roku jest kierownikiem XII Pracowni Rysunku.
Zajmuje się malarstwem na papierze stosując technikę kolażu polegającą na umieszczaniu w obrazach spreparowanych malarsko materiałów. 

INNE STRONY

Domek z antenami wyrastający z pola, poświata w parku, gierymska, powstańcza.
I „Prowansja” przy zjeździe do Komornik.
Sceny rozgrywające się w codzienności, jednak odmienne, w świetle, czasie, konsystencji.
Dziwią jak skrzep w koronach sosen, dostrzeżony z pociągu. I tylko teraz, z tego okna i przed tym okiem otwiera się droga ku czemuś, co za chwilę zgaśnie.
Czerwone wiatraki, woda między przęsłami.
Linie i podziały. Przesunięcie papierowego paska. Bliżej, choćby o skrawek.
Może teraz się uda…

Zrealizowała 38 wystaw indywidualnych m.in. w: BWA w Pile (z Bogdanem Wegnerem), Galerii Profil w Poznaniu „Dwa widzenia” (z Moniką Koroną), MBWA w Lesznie „Odkrywanie”, Galerii 33 w Ostrowie Wielkopolskim „Malarstwo”, Galerii Wspólnej w Bydgoszczy „Trzy miejsca”, Filharmonii Świętokrzyskiej im Oskara Kolberga w Kielcach „Zobaczone”, Centrum Kultury Browar B, Galeria Antresola „Pejzaże zatrzymane 2” (z Krzysztofem Ryfą), Galerii ZPAP w Gdańsku przy Piwnej „Pejzaże zatrzymane”, Galerii Innowacji Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy „Tylko przejazdem”, Hotel de Ville, Henin-Beaumont we Francji „Powiązania” (z Izą Kostiukow i Krzysztofem Ryfą), Galerii ZPAP Kierat w Szczecinie, Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie „ Przestrzenie własne” (z Marianem Małeckim i Krzysztofem Ryfą), Galerii Stara Prochownia (SCEK) w Warszawie „Z dystansu”, GaleriI CKiS „Wieża Ciśnień” w Koninie „Punkt odniesienia”.

Brała udział w niemal 100 wystawach zbiorowych m.in. w: Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego w Olsztynie, Międzynarodowym Triennale Sztuki w Majdanku, Konkursie Graficznym im. J. Gielniaka w Jeleniej Górze, Rekomendacjach – Młoda Grafika Polska w Krakowie, Egerii X Salonie Plastyki w Ostrowie Wielkopolskim, Ośrodku Formacji Duchowo- Artystycznej „Sztuka i Myśl” w Szamotułach, kilku edycjach Biennale Sztuki w Galerii Profil w Poznaniu, Domu Kultury Polskiej w Wilnie, Wydziale Sztuki Uniwersytetu w Radomiu, Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy, Pałacu w Chrzęsnem, Quadro Art w Łodzi, Galerii ZPAP„Na Piętrze”w Łodzi, Muzeum Mazowieckim w Płocku, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Europejskim Centrum Badawczym w Lebus w Niemczech, Kaisiadorys Culturos Centras w Koszedarach na Litwie, Pałacu Kultury w Warszawie, siedzibie Konsulatu Generalnego w Kolonii, Pałacu Struga, Pałacu w Zyplach na Litwie, BWA w Rzeszowie, Pałacu w Antoninie, Galerii BWA w Bydgoszczy, Pałacu Siemczyno. Mieszka i tworzy w Mosinie pod Poznaniem.

Wystawa „Inne strony” objęta jest patronatem Uniwersytetu Artystycznego
im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Dołącz
  • Data: 07 cze 2023 - 07 lip 2023
  • Lokalizacja:Sieradz
  • Artysta:Natalia Wegner
  • Czas trwania:27 dni

BWA w Sieradzu © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka Prywatnosci / Deklaracja Dostępności

Skip to content