Wróć do wszystkich wystaw

Wystawa malarstwa Doroty Herbik pt. Equilibrium 10 listopada – 1 grudnia 2023 r.

10 lis 2023 - 01 gru 2023

Dorota Herbik
Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Łodzi (obecnie ASP). Dyplom
w Pracowni Tkaniny Unikatowej prof. Antoniego Starczewskiego oraz w Pracowni Malarstwa prof. Andrzeja Szonerta. Twórczość w sferze malarstwa, grafiki i rzeźby. Doktorat w zakresie malarstwa pt. „Poszukiwanie form artystycznego obrazowania”.
W swoich pracach artystka eksploruje swój warsztat, oparty na łączeniu różnych technik malarskich, reliefu i autorskiego sposobu malowania oksydacją srebra na pulmencie. W dorobku ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Autorka o swojej twórczości:
Fascynuje mnie świat jako twór fenomenalny. Malowanie staje się dla mnie dążeniem do uzyskania odpowiedniego stopnia syntezy formy obrazowej. Nie chodzi mi o ujmowanie „powierzchownego” piękna rzeczywistości, ale o koherentność, trafność, logiczność bytu przy całym niezliczonym bogactwie jego form. Na moim malarstwie odcisnęło piętno intensywne doświadczenie wielu miejsc. Ich obrazy noszę w sobie. Przywoływane lub pojawiające się samoczynnie formują jakby desygnaty szczególnych klimatów i jakości wizualnych.

Dołącz
  • Data: 10 lis 2023 - 01 gru 2023
  • Lokalizacja:BWA w Sieradzu
  • Artysta:Dorota Herbik
  • Czas trwania:16 dni

BWA w Sieradzu © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka Prywatnosci / Deklaracja Dostępności

Skip to content