Wróć do wszystkich wystaw

Wystawa grafiki, fotografii i sztuki generatywnej prof. Marka Herbika, wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi 10 listopada – 1 grudnia 2023 r.

10 lis 2023 - 01 gru 2023

Marek Herbik
Artysta, którego twórczość graficzna, fotograficzna i w dziedzinie nowych mediów inspiruje od wielu lat. Urodził się w 1964 roku w Poznaniu, w 1991 ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Sztuk Pięknych tej uczelni.
Twórczość Marka Herbika jest niezwykle różnorodna, co stanowi o jej wyjątkowym charakterze. Jest artystą, który nie ogranicza się tylko do jednej dziedziny, a jego prace ewoluują i przekraczają granice tradycyjnych mediów. W jego dorobku znajdziemy zarówno grafikę tradycyjną, jak i eksperymentalne dzieła w dziedzinie grafiki cyfrowej. Herbik z pasją eksploruje różne obszary sztuki, m.in. fotografię oraz sztukę generatywną. Jego prace niosą ze sobą ogromną różnorodność stylistyczną, co czyni go artystą wszechstronnym i pełnym kreatywności.

Prace Marka Herbika emanują abstrakcją, gdzie proste i geometryczne formy splatają się w zawiłe kompozycje. Jego dzieła przyciągają uwagę widza i skłaniają do głębszego zastanowienia się nad przekazem artystycznym. Jednak nie brakuje również prac o charakterze figuratywnym, w których Herbik podejmuje temat ludzkiej postaci. Te prace są zwykle przedstawione w sposób uproszczony i symboliczny, co nadaje im niezwykły wyraz i głębię emocjonalną.
Marek Herbik jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, w tym medalu „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. Jego prace były prezentowane na ponad stu wystawach, zarówno w kraju, jak i za granicą. Twórczość Marka Herbika to nie tylko kolekcja prac artystycznych, to przede wszystkim fascynująca podróż przez świat emocji, symboliki i eksperymentów artystycznych.

Dołącz
  • Data: 10 lis 2023 - 01 gru 2023
  • Lokalizacja:BWA w Sieradzu
  • Artysta:Marek Herbik
  • Czas trwania:16 dni

BWA w Sieradzu © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka Prywatnosci / Deklaracja Dostępności

Skip to content