Wróć do wszystkich wystaw

Wystawa Cezarego i Agaty Zbrojewskich „Dwa pokolenia Dwa spojrzenia” 12 – 31 maja 2023 r.

12 lip 2023 - 31 maj 2023

Cezary Zbrojewski
Sieradzanin. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dyplom w Zakładzie Grafiki, w pracowni wklęsłodruku prof. M. Piotrowskiego (1988 r.). Twórczość obecnie głównie w zakresie malarstwa i rysunku, sporadycznie zajmuje się grafiką artystyczną oraz użytkową, a także ilustracją książkową.
Jest autorem blisko 40 wystaw indywidualnych
i uczestnikiem blisko 70 wystaw zbiorowych, poplenerowych, środowiskowych, pokonkursowych i tematycznych. Jego prace znajdują się w zbiorach państwowych
i kolekcjach prywatnych
w kraju oraz w większości krajów Europy, a także USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Egipcie i Izraelu. Od ponad 30 lat utrwala w swoich pracach urodę i niepowtarzalne klimaty Małych Ojczyzn na terenie Polski i dawnych Kresów Wschodnich. W 2008 r. odznaczony honorową odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Agata Zbrojewska
Graficzka, artystka, założycielka marki Harmony Collages. Pierwsze kroki na artystycznej ścieżce stawiała w Młodzieżowym Domu Kultury
w Sieradzu, biorąc udział w międzynarodowych konkursach graficznych oraz rysunkowych.
W 2019 r. ukończyła studia licencjackie na kierunku wzornictwo na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej. Następnie, studia magisterskie na kierunku grafika cyfrowa w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie.
W 2018 roku swoje zainteresowania skupiła wokół sztuki kolażu, powołując do życia markę Harmony Collages. Dziś zajmuje się tworzeniem unikalnych grafik i plakatów w postaci kolaży analogowych i cyfrowych. Źródeł swoich inspiracji upatruje m.in. w mitologii i kulturze antycznej. Jej twórczość przeniknięta jest nawiązaniami do natury, flory i fauny. Prace artystki zostały docenione m.in. na międzynarodowej wystawie Cow International Design Festival Illustration 2020 na Ukrainie.

Dołącz
  • Data: 12 lip 2023 - 31 maj 2023
  • Lokalizacja:Sieradz
  • Artysta:Cezary i Agata Zbrojewscy
  • Czas trwania:14 dni

BWA w Sieradzu © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka Prywatnosci / Deklaracja Dostępności

Skip to content