Wróć do wszystkich wystaw

Wystawa prac Agnieszki Lisiak”Skórki”6 maja-3 czerwca 2022 r.

06 maj 2022 - 03 cze 2022

Absolwentka Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu. Dyplom artystyczny w Pracowni Rzeźby pod kierunkiem prof. Andrzeja Jocza oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, specjalizacja rzeźba pod kierunkiem prof. Janusza Kucharskiego i ceramika pod kierunkiem prof. Krystyny Cybińskiej.
Zdjęcia z wernisażu.

Zajmuje się głownie rzeźbą i ceramiką. Prowadzi Pracownię Artystyczną UNIKAT Rzeźby i Ceramiki w Ostrowie Wielkopolskim. Jest Wiceprezesem Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy oraz członkiem Związku Polskiego Artystów Plastyków. Współtworzyła Studenckie Koło Ceramiczne “FORMA” na ASP Wrocław.

W najnowszym cyklu “Ślady Człowieka” podejmuje temat Człowieka, który widziany jest szerzej, pokazuje jego różne oblicza zapisów, które zostawiamy jako nasze ślady na ziemi. Obecnie ponownie przywołany obraz wojny, cierpienia i śmierci, zniewolenia czy wolności oraz walki o nią, a także człowieczeństwa, pomocy czy otwartości na drugiego człowieka to tematy podjęte i zawarte w pracach “Ślady człowieka”.

W swojej twórczości podejmuje kilka tematów. Kobieta, życie i jego rytm, zmiany, transformacja i napięcia z nim związane. Wcześniej realizowała cykle m.in,: “Rośl(w)innośc”, “Ubiór ciała kobiety”, “Gorsetociała”, “Oczekiwanie”, “Transformacja”. Temat kobiety jest jej najbliższy, natomiast rytm życia, jego zmienność i transformacje to motywy ostatnich prac, w których również pojawiają się akcenty związane z kobietą i macierzyństwem oraz z przemianami. Wyraża je w rożnych materiałach, tworzy małe formy rzeźbiarskie po duże – wolnostojące (realizuje także pomniki, popiersia czy statuetki).

Dołącz
  • Data: 06 maj 2022 - 03 cze 2022
  • Lokalizacja:Sieradz
  • Artysta:Agnieszka Lisiak "Skórka"
  • Czas trwania:22 dni

BWA w Sieradzu © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka Prywatnosci / Deklaracja Dostępności

Skip to content