Wróć do wszystkich wystaw

Wystawa Agnieszki Wasiak pt. RYTM PIĘKNA, 3 – 30 września 2021 r.

03 wrz 2021 - 30 wrz 2021

 

Wystawę tworzą prace Agnieszki Wasiak, absolwentki i pracownika naukowego Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Profesor Agnieszka Wasiak od 2015 r. jest kierownikiem Pracowni Podstaw Kompozycji – początkowo na Wydziale Tkaniny i Ubioru, a od 2016 na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Od 2017 r. pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w łódzkiej ASP.
Stopień doktora sztuki uzyskała na WGiM ASP w Łodzi w 2008 r.
Habilitację w dziedzinie sztuk plastycznych zakończyła w 2014 r. W latach 2001-2014 pracowała na stanowisku asystenta i adiunkta w Pracowni Podstaw Kompozycji prof. Bogumiła Łukaszewskiego na Wydziale Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi.
W uczelni tej studiowała w latach 1994-1999, uzyskując dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Projektowania Ubioru prof. Aleksandry Pukaczewskiej, Pracowni Malarstwa prof. Jerzego Kudukisa oraz w Pracowni Projektowania Obuwia i Galanterii Skórzanej prof. Irminy Aksamitowskiej.

Artystka mówi:
Prezentowane w Sieradzu prace należą do cyklu “Rytm piękna”. – Równowaga jest dla mnie synonimem piękna, porządku i harmonii. Dążymy do niej we wszystkich przejawach naszego życia, jak również w sztuce. Zawsze dążę do uzyskania równowagi napięć kierunkowych, staram się, aby poszczególne części składowe przestrzeni moich obrazów pozostawały we wzajemnej równowadze, a całość pod względem ich konstrukcji wewnętrznej podlegała dyskretnej dynamice. Wykorzystuję kilka rodzajów struktur rytmicznych. Precyzyjnie wycięty pasek kartonu staje się podstawowym elementem budującym rytm. Ten rytm w moich pracach organizuje i porządkuje elementy formy plastycznej, a zasada równowagi „stoi na straży porządku”. W przypadku mojej twórczości mamy do czynienia z geometrią, ze strukturalizmem oraz dyskursem porządku, który utożsamiam z pięknem.

Dołącz
  • Data: 03 wrz 2021 - 30 wrz 2021
  • Lokalizacja:Sieradz
  • Artysta:Agnieszka Wasiak

BWA w Sieradzu © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka Prywatnosci / Deklaracja Dostępności

Skip to content