Wróć do wszystkich wystaw

Wystawa twórczości Piotra Mastalerza 3 lutego – 3 marca 2023 r.

03 lut 2023 - 03 mar 2023


Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi (obecnie ASP) w latach 1988-1993. W roku 2001 uzyskał kwalifikację I-go stopnia w dziedzinie sztuk plastycznych, a w roku 2010 uzyskał tytuł doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk plastycznych w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Twórczość w obszarze malarstwa sztalugowego, rysunku, unikatowego druku sitowego na tkaninie i obiektów przestrzennych.

Autor 28 wystaw indywidualnych i uczestnik 70 wystaw zbiorowych w kraju i poza jego granicami m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Toruniu, Rzeszowie i innych, a także w Niemczech, Danii, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Ameryce. Prace artysty znajdują się w kolekcjach krajowych i zagranicznych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Warszawskiego. Od 30 lat jest zatrudniony w charakterze wykładowcy w Instytucie Architektury Tekstyliów Politechniki Łódzkiej, a od 2020 roku na stanowisku profesora uczelni.

W swojej pracy artystycznej koncentruje się głównie na malarstwie sztalugowym, które traktuje jako płaszczyznę do poszukiwań formalnych, w których kompozycja, kolor i materia malarska, są nośnikiem przekazu intelektualnych i duchowych refleksji autora. Traktując działania malarskie jako płaszczyznę inicjującą nowe koncepcje, określa swoją artystyczną tożsamość, wynikającą z wewnętrznej potrzeby posługiwania się kolorem traktowanym zmysłowo i intuicyjnie. Doświadczenia malarskie przenosi na pozostałe dziedziny plastycznej aktywności, które stanowią rozwinięcie idei zawartych w ich konsekwencjach.

Dołącz
  • Data: 03 lut 2023 - 03 mar 2023
  • Lokalizacja:Sieradz
  • Artysta:Piotr Mastalerz
  • Czas trwania:21 dni

BWA w Sieradzu © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka Prywatnosci / Deklaracja Dostępności

Skip to content