Wróć do wszystkich wystaw

Wystawy pt. DWA ŚWIATY JEDNA PASJA Marity Benke-Gajdy i Marii Bieńkowskiej-Kopczyńskiej 8 – 29 września 2023 r.

08 wrz 2023 - 29 wrz 2023
Marita benke - gajda

Urodziła się w Inczewie. W 1973 r. uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Leszka Wajdy na Wydziale Architektury Wnętrz. Do 1980 r. pracowała jako projektant wnętrz i wystaw, a następnie jako ceramik: w firmie KAFEL w Krakowie (1982–2000), projektant w zakładzie produkującym użytkowe formy kamionkowe w Pułtusku (1987–1990). Od 1988 r. z ramienia Ministerstwa Kultury i Sztuki występuje jako rzeczoznawca w dziedzinie ceramiki.

W swoim dorobku artystycznym ma ponad 80 wystaw indywidualnych w kraju (m.in. w Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Zakopanem) i za granicą (m.in. we Francji, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Wielkiej Brytanii) oraz udział w ponad 100 wystawach zbiorowych (m.in. w Japonii, Czechach, Rosji, Norwegii i Włoszech).

Maria Bieńkowska-Kopczyńska

Kształcenie artystyczne rozpoczęła w Liceum Plastycznym w Kielcach na Wydziale Rzeźby. Przed studiami na Wydziale Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych uzyskała dyplom w Studium Reklamy. W 1980 r. ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Za pracę dyplomową otrzymała nagrodę Ministra Kultury i Sztuki. Obecnie zajmuje się malarstwem sztalugowym, które zaprezentowała na ponad 100 wystawach indywidualnych oraz ponad 200 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Od 1980 r. jest członkiem Związku Polskich Artystów i Plastyków. Z licznych podróży po świecie czerpie inspiracje dla swojej twórczości. Uczestniczyła w wielu plenerach i warsztatach artystycznych w Polsce, Francji, Włoszech, Turcji, Grecji, Węgrzech i Norwegii. Z tych podróży powstały duże cykle malarskie: „Carrara – Kamienie światła”, „Senia”, „Fiordy”, „Ścieżki Bretanii”, „Morza”, „Ptaki”, „Rzeki”, „Wodne odbicia”, „Łąki”. Maluje pejzaże, kwiaty, martwe natury, ptaki, zwierzęta, postacie. Obrazy jej były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane.

Dołącz
  • Data: 08 wrz 2023 - 29 wrz 2023
  • Lokalizacja:Sieradz
  • Artysta:Marita Benke-Gajda, Maria Bieńkowska-Kopczyńska
  • Czas trwania:19 dni

BWA w Sieradzu © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka Prywatnosci / Deklaracja Dostępności

Skip to content