Wróć do wszystkich wystaw

Wystawa poplenerowa Toskania 9 -30 grudnia 2022 r.

09 gru 2022 - 30 gru 2022

Przedstawiamy wystawę, która ukazuje efekty pleneru malarskiego w słonecznej Toskanii. Ośmioro artystów. Każdy z nich przedstawia na swój sposób włoskie krajobrazy.

Sylwia Dwornicka
Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi na Wydziale Operatorskim, realizując dyplom z zakresu fotografii u prof. Grzegorza Przyborka. Jest również absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Filia w Cieszynie), kierunku edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych, gdzie uzyskała dyplom, realizując swoją pracę malarską w pracowni dr. hab Adama Molendy, a pracę teoretyczną pod okiem dr hab. Joanny Wowrzeczki. Oprócz tego zajmuje się filmem animowanym oraz teatrem. Zdobywczyni Grand Prix za cykl fotografii „Zwałowie” w IX edycji konkursu fotograficzno-filmowego Obiektywnie Śląskie oraz wyróżnienia za film animowany pt. „Deszcz” w Konkursie Filmowym IV KFA. Występowała w Teatrze Plastycznym Mariana Bednarka, Teatrze Monitoring, a obecnie w Teatrze HaCha. Spektakl „Puste noce” Teatru Monitoring, do którego zrealizowała animacje filmowe wykorzystane w scenografii oraz brała aktorski udział, zdobył Grand Prix podczas 19 Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku oraz wyróżnienie 8. Obserwatorium Artystycznego ENTRÉE! w Chorzowie. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz plenerów malarskich.

Jacek Kośmiński
Jest jednym z ostatnich uczniów mistrza pejzażu Jerzego Gnatowskiego. Znany z tego, że maluje głównie w plenerze, kontynuując dawne tradycje malarzy z Kazimierza Dolnego i grup artystycznych na trwałe zawiązanych z tym miasteczkiem. Nastrój jego obrazów podkreśla doskonale uchwycony światłocień i struktura pejzażu. Członek Lubelskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych oraz Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Jego mistrzem był Jerzy Gnatowski. Jacek Kośmiński uprawia malarstwo plenerowe. Zorganizował kilkadziesiąt wystaw indywidualnych m.in. Kazimierski Ośrodek Kultury, Galeria Łazorek, KUL, Iławskie Centrum Kultury. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach krajowych i zagranicznych.

Juliusz Marweg
Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie: Akademia Sztuk Pięknych), dyplom uzyskał w 1980 r. w pracowni prof. Antoniego Starczewskiego. We wczesnej twórczości uprawiał gobelin, tkaninę unikatową, rysunek i malarstwo. Później oddał się wyłącznie malarstwu. Wypracował własny styl – rodzaj organicznej abstrakcji z rysunkowym linearyzmem i rodzajem faktury przypominającej splot w tkaninie. Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach państwowych oraz prywatnych w kraju i za granicą.

Bogusław Maria Piasecki
Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie: Akademia Sztuk Pięknych). W 1985 r. uzyskał dyplom z projektowania biżuterii i malarstwa. Zajmuje się szeroko pojętą sztuką, często prezentowaną w interdyscyplinarnym warsztacie. Brał udział w wielu wystawach sztuki, akcjach plastycznych i plenerach malarskich (Szlakiem Prawosławia czy Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych w Czarnym Piecu). Był uczestnikiem i współtwórcą Międzynarodowej Kolekcji Sztuki Końca Wieku – Translacje 1994-1999 w Piotrkowie Trybunalskim. Zdobył również III nagrodę na Jesiennych Konfrontacjach Malarskich – Rzeszów 87.

Sylwia Lis-Persona
Absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Adama Styki. Studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka. Aneks w IV Pracowni Interdyscyplinarnej pod kierunkiem dr hab. Małgorzaty Buczek-Śledzińskiej, Prof. ASP. Otrzymała podwójne wyróżnienie Rady Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Lubelski. Uprawia twórczość w dziedzinie malarstwa oraz unikatowego papieru ręcznie czerpanego. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, m.in. wystawy towarzyszącej 15 Międzynarodowemu Triennale Tkaniny w Łodzi. Finalistka 11 Ogólnopolskiej Wystawy Miniatury Tkackiej w Łodzi. Finalistka konkursu NanoArt w Galerii Roi Doré w Paryżu oraz II edycji Konkursu im. Paderewskiego „W służbie sztuce i ojczyźnie”, organizowanego przez Galerię Roi Doréi platformę Art-maniac w Paryżu. Finalistka 10 Międzynarodowego Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej „Z krosna do Krosna” Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Laureatka III nagrody w konkursie pt. „Porównania”, zorganizowanym przez Biuro Wystaw Artystycznych w Sandomierzu. Prowadzi galerię autorską Indygo-Art w Kazimierzu Dolnym.

Iwona Perlińska
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, projektantka ubioru i malarka (studiowała w pracowni prof. Tadeusza Śliwińskiego). Projektowała autorskie kolekcje oraz tworzyła kostiumy do filmów (m.in. „Reich” Władysława Pasikowskiego, „Mój rower” Piotra Trzaskalskiego). Ostatnie lata minęły jej głównie na aktywności malarskiej. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne w BWA w Piotrkowie Trybunalskim oraz galeriach Veraikon w Cisnej, Solaris w Łodzi, MOK w Piotrkowie Trybunalskim i Ursa Major w Uhercach Mineralnych. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych. Aktualnie jej prace można oglądać w Bator Art Gallery w Szczyrku i galerii autorskiej Pod Kudłatym Aniołem w Cisnej. Jest również właścicielką firmy „Armata”, w której realizuje krótkie serie ubrań oraz lampy.

Henryk Trojan
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych). Dyplom uzyskał w 1987 r. Malarstwo studiował w pracowni profesora Wiesława Garbolińskiego. Zajmuje się głównie malarstwem. Wyróżniony na Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa „Bielska Jesień 95”.Uczestnik wielu krajowych i zagranicznych plenerów malarskich i akcji plastycznych. Swoją twórczość prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Wiele prac artysty znajduje się w zbiorach prywatnych i państwowych w Polsce i na świecie.

Monika Ślósarczyk
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskała w pracowni malarstwa sztalugowego prof. Jana Szancenbacha, z aneksem w pracowni książki i typografii prof. Romana Banaszewskiego w roku 1996. Jest laureatką II Nagrody Konfrontacji Najmłodszych artystów Krakowa – Myślenice 1997. Poza malarstwem sztalugowym zajmuje się wystrojem i dekoracją wnętrz z licznymi realizacjami w sklepach, restauracjach i domach prywatnych, m.in. malowidła ścienne i rekonstrukcja fresków w sali kominkowej Willi Decjusza w Krakowie, fresk w sali kolumnowej i mozaika w hollu restauracji „Wierzynek” w Krakowie.

Dołącz
  • Data: 09 gru 2022 - 30 gru 2022
  • Lokalizacja:Sieradz
  • Artysta:Bogusław Maria Piasecki
  • Czas trwania:16 dni

BWA w Sieradzu © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka Prywatnosci / Deklaracja Dostępności

Skip to content