Wróć do wszystkich wystaw

Wystawa malarstwa i grafiki pt. Zaistniałe w ciszy 8 -29 kwietnia 2022 r.

01 kwi 2022 - 29 kwi 2022
Łukasz Chmielewski

Urodzony w 1975 r.
Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w latach 1995-2000.
Od 2000 r. pracuje w macierzystej uczelni, obecnie na stanowisku profesora.
Prowadzi Pracownię Projektowania Krojów Pism i Kaligrafii.
Laureat min. Nagrody Polskiej Akademii Nauk i dwukrotny laureat Międzynarodowego
Biennale Miniatury. Zajmuje się malarstwem, kaligrafią i grafiką.

„Twórczość jest ciągłym poszukiwaniem formy dla ujawnienia materii i chwili.”

W prezentowanej kolekcji malarstwa tematem nadrzędnym jest znalezienie formy malarskiej, która trzyma w objęciach nieuchwytny moment, przemijającą chwilę, która być może nigdy się nie powtórzy. Tematem tej wystawy jest energia drzemiąca zarówno w ruchu jak i statycznym obiekcie w formie energii potencjalnej.

Marta Tomczyk

Rocznik 1977. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Grafik. Pracownik macierzystej uczelni, gdzie w Instytucie Edukacji Artystycznej prowadzi Pracownię Interpretacji Druku.
Autorka kilkunastu kolekcji graficznych i wordless booków. W swoich zainteresowaniach artystycznych porusza problem horyzontu, począwszy od zjawiska topograficznego a na idei skończywszy.

Stypendystka Ministra Kultury RP, laureatka dużego grantu w programie stypendialnym „Młoda Polska” organizowanym przez Ministra Kultury RP, a także stypendystka Fundacji im. Tadeusza Kulisiewicza w Warszawie. Laureatka w konkursach krajowych i międzynarodowych, np. Międzynarodowego Konkursu Malarstwa Współczesnego w Chietii we Włoszech, Biennale Grafiki „Josep de Ribera” w Walencji (Hiszpania), Triennale Grafiki w Kairze (Egipt), Biennale Grafiki Caixanova w Ourence (Hiszpania), Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego w Lubaczowie . Uczestnik ponad stu wystaw zbiorowych, autorka 17 wystaw indywidualnych (np. Fabryka Trzciny w Warszawie; Inignif.V.Europaischees Kultur Centrum w Kolonii w Niemczech; Galerii AMCOR Rentsch w Łodzi, Centrum Kultury Koneser w Warszawie).

Dołącz
  • Data: 01 kwi 2022 - 29 kwi 2022
  • Lokalizacja:Sieradz
  • Artysta:Marta Tomczyk Łukasz Chmielewski
  • Czas trwania:25 dni

BWA w Sieradzu © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka Prywatnosci / Deklaracja Dostępności

Skip to content