Wróć do wszystkich wystaw

Wystawa Katarzyny Rumińskiej pt. FDM IDENTITY 5 – 30 kwietnia 2024 r.

05 kwi 2024 - 30 kwi 2024


KATARZYNA RUMIŃSKA

Urodzona w 1988 roku, polska artystka wizualna i doktor sztuki. Tworzy wystawy, VR, 3D, obiekty, instalacje, sztukę interaktywną.

W twórczości eksploruje możliwości eklektycznych form i technik koncentrujących się na trójwymiarowej czasoprzestrzeni.

Sięga do geometryzacji myśli, tworzy światy wirtualne, obiekty przestrzenne i tkaniny, rozszerzając nasze pojęcie powłoki jako elementu granicznego pomiędzy ciałem ludzkim a światem zewnętrznym.

Źródłem poszukiwań artystycznych jest koncepcja twórczej symbiozy, współpracy człowieka z maszyną.

Tworzy trójwymiarowe malarstwo w rzeźbiarskiej formie.

Eksploruje wpływ narzędzi cyfrowych i technik druku 3D na fizyczne obiekty przestrzenne. Poszukuje struktur, wykorzystuje druk 3D rozszerzony o techniki własne.

Wykorzystuje wrażenia haptyczne tworząc prace wielomodułowe, w których zarówno anatomia zewnętrza jak i wewnętrzna pracy są równie ważne.

Rozpatruje zagadnienia związane z metaforyzacja relacji międzyludzkich przez materializację przestrzeni pomiędzy, nawiązuje do uprzywilejowania, myślenia lateralnego i zjawisk fizycznych.

Od 2018 roku Katarzyna Rumińska realizuje cykl „FDM”, składający się z ośmiu kolekcji (Immersion, Loop, Expanse, Extend, Unlock, Upgrade, Underground i Interlinked).
Na wystawie „FDM Identity” przenikają się prace powstałe na przestrzeni ostatnich 6 lat.
Znajdziemy tu całe spektrum obiektów, od monochromatycznych miniatur, poprzez tkaniny unikatowe, aż do wielkoformatowych obrazów rzeźbiarskich. Obiekty akcentują jakości przestrzenne i apelują do zmysłów, wzroku i dotyku, zachęcając do głębszej analizy i zapraszając do badania struktur, kompozycji i kontemplacji.

Więcej informacji o artystce, cv artystyczne, wyróżnienia, nagrody na stronie:
Dołącz
  • Data: 05 kwi 2024 - 30 kwi 2024
  • Lokalizacja:Sieradz
  • Artysta:Katarzyna Rumińska
  • Czas trwania:18 dni

BWA w Sieradzu © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka Prywatnosci / Deklaracja Dostępności

Skip to content