Wróć do wszystkich wystaw

Trójka bez sternika

04 mar 2022 - 31 mar 2022

 

TRÓJKA BEZ STERNIKA, która nie dryfuje, lecz płynie pełną parą ku enigmatycznej linii horyzontu. Jesteśmy malarzami, którzy od lat wystawiają razem, jeżdżą na wspólne plenery, mimo to pozostają indywidualnościami i rozpoznawalnymi osobowościami. Wspólne cechy ich twórczości to niewątpliwie zapał do pracy i pasja tworzenia, poszukiwanie i znajdowanie własnej drogi twórczej. Nie mamy żadnego wspólnego credo. Każdy z nas inaczej postrzega świat i tworzy przez swój indywidualny i niepowtarzalny filtr. Dlatego prace każdego z nas są rozpoznawalne i bez trudu przypisane autorowi. Tak prezentujemy nasze obrazy, nie tylko najnowsze, ale pokazujące naszą drogę pełną zaangażowania i poszukiwań. Drogę odkrywającą i odnajdującą prawdę, pełną pokory do warsztatu i sztuki, którą chcemy się podzielić z widzami tu i teraz.

Henryk Trojan
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi ( obecnie Akademia Sztuk Pięknych ) Dyplom uzyskał w 1987 r. Malarstwo studiował w pracowni profesora Wiesława Garbolińskiego. Zajmuje się głównie malarstwem. Wyróżniony na Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa ”Bielska Jesień ’95 ”.Uczestnik wielu krajowych i zagranicznych plenerów malarskich i akcji plastycznych.Swoją twórczość prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Wiele prac artysty znajduje się w zbiorach prywatnych i państwowych w Polsce jak i na całym świecie.

Bogusław Maria Piasecki
Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie: Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi). W 1985 roku uzyskał dyplom z projektowania biżuterii i malarstwa. Zajmuje się szeroko pojętą sztuką, często prezentowaną w interdyscyplinarnym warsztacie. Brał udział w wielu wystawach sztuki, akcjach plastycznych i plenerach malarskich (Szlakiem Prawosławia czy Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych w Czarnym Piecu) Był uczestnikiem i współtwórcą Międzynarodowej Kolekcji Sztuki Końca Wieku -Translacje 1994-1999 w Piotrkowie Tryb. III nagroda na Jesiennych Konfrontacjach Malarskich – Rzeszów 87.

Juliusz Marweg
Studiował w PWSSP w Łodzi w pracowni prof. Antoniego Starczewskiego. W swojej twórczości skupia się głównie na malarstwie. Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach państwowych i prywatnych w kraju i zagranicą.

Dołącz
  • Data: 04 mar 2022 - 31 mar 2022
  • Lokalizacja:Sieradz
  • Artysta:Trójka bez sternika
  • Czas trwania:24 dni

BWA w Sieradzu © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka Prywatnosci / Deklaracja Dostępności

Skip to content