Wróć do wszystkich wystaw

Wystawa malarstwa Piotra Mastalerza (Łódź) w Galerii na Piętrze 14 czerwca – 2 sierpnia 2024 r.

14 cze 2024 - 02 sie 2024

Piotr Mastalerz
Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi (obecnie ASP) w latach 1988-1993. Dyplom z wyróżnieniem w zakresie projektowania tkaniny i malarstwa.
W roku 2001 uzyskał kwalifikację I stopnia w dziedzinie sztuk plastycznych, a w roku 2010 uzyskał tytuł doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk plastycznych w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2023 otrzymał tytuł profesora zwyczajnego.
Twórczość w obszarze malarstwa sztalugowego, rysunku, unikatowego druku sitowego na tkaninie, obiektów przestrzennych.


Autor 30 wystaw indywidualnych i uczestnik 74 prezentacji zbiorowych w kraju i poza jego granicami, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Toruniu, Rzeszowie i innych, a także w Niemczech, Danii, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Ameryce. Laureat wielu nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i międzynarodowych. Prace artysty znajdują się w kolekcjach krajowych i zagranicznych.

Od 30 lat jest zatrudniony jako wykładowca w Instytucie Architektury Tekstyliów Politechniki Łódzkiej, którego jest współtwórcą. Przez ostatnie kilka lat współpracuje również z Katedrą Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego. Poza twórczością artystyczną i dydaktyczną zajmuje się także działalnością publicystyczną.

Dołącz Kup bilet
  • Data: 14 cze 2024 - 02 sie 2024
  • Lokalizacja:Sieradz
  • Artysta:Piotr i Piotr Mastalerz
  • Czas trwania:36 dni

BWA w Sieradzu © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka Prywatnosci / Deklaracja Dostępności

Skip to content