Deklaracja Dostępności

Zgodnie z ustawą z 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu przystosowuje w miarę swoich możliwości stronę internetową dla osób ze szczególnymi potrzebami. Powodem jest ułatwienie komunikacji oraz aktywne uczestnictwo osób ze szczególnymi potrzebami w wydarzeniach kulturalnych i wystawach.

Dostępność w zakresie architektonicznym

Budynek BWA w Sieradzu przy ul. Kościuszki 3 posiada dziedziniec od strony ul. Ogrodowej, zabezpieczony metalową bramą, mający pojemność ok. 10 samochodów osobowych. Wjazd od ul. Ogrodowej jest utrudniony dla dużych samochodów dostawczych.

Najbliższy parking dla niepełnosprawnych, na którym mogą parkować samochody osobowe, znajduje się na ul. Koś ciuszki, ok. 50 metrów od głównego wejścia do BWA. Najbliższy parking dla autokarów znajduje si ę na pl. Wojewódzkim, ok. 200 metrów od głównego wejścia do BWA. Powierzchnia chodników przy wejściu do budynku wyłożona jest płytami kamiennymi i kostką. Wejście do budynku nie ma progów, posiada ponad 270 cm szerokości. Drzwi od ul. Kościuszki dzielą się na trzy części, dowolnie otwierane. Wystawy na parterze są dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową . Wystawy w Galerii na Piętrze nie są dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Na piętro prowadzą wąskie i strome schody, co uniemożliwia dostęp osobom z dysfunkcją ruchu. BWA nie posiada osoby, która wnosiłaby wózki na salę wystaw. Niedogodność związana jest z architekturą budynku zabytkowego. Toaleta dla niepełnosprawnych znajduje się na parterze. Brak miejsca dla matek z dziećmi, na karmienie i przewijanie.

Dostępność dla osób z dysfunkcją wzroku

BWA posiada przewodnika, który oprowadza po ekspozycjach z uwzględnieniem osób niewidomych bądź niedowidzących, w godzinach działalności. Przewodnik dla osób z dysfunkcją wzroku jest bezpłatny.

Dostępność dla osób z dysfunkcją słuchu

BWA oferuje katalogi części wystaw w formie drukowanej dla zwiedzających z dysfunkcją słuchu.

Kontakt do koordynatora dostępności

Jerzy Jabłoński
biuro@bwasieradz.pl
tel. 43 822 48 45

BWA w Sieradzu © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka Prywatnosci / Deklaracja Dostępności

Skip to content