Zapraszamy do zwiedzenia wystawy malarstwa "Natura według Janiny i Edwarda Habdasów" czynnej do 12 września 2016 r. w Galerii na Piętrze.

 plakata

Janina i Edward Habdasowie to artystyczne małżeństwo z Łodzi, absolwenci łódzkiej ASP w latach 60 – tych XX wieku.

Edward Habdas (ur. w 1939 r.) uprawia malarstwo i grafikę. Jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i uczestnikiem ponad dwustu wystaw zbiorowych w Polsce, Niemczech, Austrii, Rosji, Hiszpanii, USA a także laureatem wielu nagród i wyróżnień.

Janina Habdas (1942 – 2003) zajmowała się wzornictwem przemysłowym, malarstwem i grafiką.

Krótki film przedstawiający wystawę.

 

Zaprezentowała ponad 20 wystaw indywidualnych malarstwa i grafiki, min. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Sieradzu, Toruniu, Wałbrzychu oraz dwukrotnie w Niemczech.

W latach 1982 – 1996 Janina i Edward Habdasowie uczestniczyli w Ogólnopolskich Plenerach Malarskich, organizowanych przez Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu pod hasłem „Odchodząca wieś” w Kamionie nad Wartą

Powstałe na owych plenerach obrazy, pozostające dziś w zbiorach BWA, składają się na niniejszą wystawę. Obrazowanie natury, uchwycenie jej widzialnego i niewidzialnego, jedynie przeczuwanego piękna, tajemnica, niedopowiedzenie, połączone ze znakomitym warsztatem stanowią o ich niepowtarzalnym charakterze.

Wystawa czynna jest w Galerii na Piętrze sieradzkiego BWA do 12 września 2016 r.