GALERIA NA PIĘTRZE - Wystawa malarstwa Jana Trojana ze zbiorów BWA w Sieradzu 7 listopada- 30 grudnia 2013 r.


Zapraszamy na wystawę malarstwa
Jana Trojana ? obrazów olejnych ze zbiorów własnych BWA.

Jan Trojan urodził się w 1949 r. w Ruścu. Studiował na Wydziale Projektowania Ubioru i Tkaniny w PWSSP w Łodzi. Dyplom uzyskał w pracowni malarstwa prof. Romana Modzelewskiego i w pracowni projektowania druku na tkaninie prof. Marii Zielińskiej w 1974 r.

 

Jest profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Projektowania i Grafiki na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej oraz na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno ? Humanistycznego w Radomiu.

Zrealizował 16 wystaw indywidualnych; uczestniczył w 79 wystawach malarstwa w kraju i za granicą. Jest dwukrotnym laureatem Grand Prix w organizowanym przez BWA w Sieradzu Ogólnopolskim Konkursie Malarskim ?Triennale z Martwą Naturą? (w 1997 i 2003 r.).

Prezentowane na wystawie prace z lat 1980 ? 2003 to dary poplenerowe ze spotkań w Zduńskiej Woli, Kamionie i Załęczu oraz nagrodzone prace pokonkursowe.

Obrazy Jana Trojana, technicznie bardziej niż realistyczne, są efektem poszukiwania znaku, skrótu, który najpełniej odda zamierzone treści a zarazem skłoni do zwątpienia
w pozornie jednoznaczne odwzorowanie i zrozumienie rzeczywistości.

Wystawa czynna będzie do dnia 30 grudnia 2013 r.