Wystawa grafiki, książki artystycznej, obiektów Adama Olejniczaka 20 czerwca - 21 sierpnia 2015 r.

 

Adam Olejniczak

Urodzony w 1967 r. w Szczecinie.

Uczestnik wielu wystaw w kraju i za granicą. Autor wystaw indywidualnych w kraju i za granicą ( min. Ostrava-Czechy, Chemnitz-Niemcy, Stokholm-Szwecja, Cambera-Australia, Paryż-Francja, Barcelona-Hiszpania ).

Autor wielu warsztatów artystycznych w Polsce.

Relacja wideo z wernisażu dzięki STR.

  


 

Od 1994 roku zajmuje się grafiką warsztatową (techniki metalowe, litografia, własne techniki eksperymentalne; obiektem artystycznym i ceramiką (różne techniki ceramiczne; książką artystyczną, projektowaniem graficznym, a także działaniami interaktywnymi.

Obecnie prowadzi pracownię druku płaskiego na Akademii Sztuki w Szczecinie. Interesuje się procesem twórczym. Swoją aktywność twórczą traktuje jako permanentny warsztat artystyczny.

Dyplom magisterski w 1993 r. w pracowni Prof. Wojciecha „Müllera”na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby PWSSP w Poznaniu. Aranżacja graficzna (zapis - litografie połączone z drukiem farb fluorescencyjnych, droga - instalacja wideo, ruch – instalacja video).

Doktorat w 2003 r. na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu, w dziedzinie sztuki plastyczne, w dyscyplinie artystycznej - grafika (wystawa obiektów artystycznych pt. „Przenikanie w przestrzeni”, prezentacja warsztatów twórczych pt. „Obserwacja procesów twórczych na podstawie animowanych przez siebie warsztatów artystycznych”).

Od 1994 roku jest członkiem InSEA (International Society for Education through Art), obecnie również członkiem zarządu. W latach 1994 – 1995 współpracował z Muzeum Sztuki w Łodzi w zakresie autorskich działań artystycznych.

Wystawę można oglądać do 21 sierpnia 2015 r.

Serdecznie  zapraszamy